Dny pasivních domů 2018

Dny pasivních domů 2018 30. 5. 2018 Desítky pasivních domů otevřených pro veřejnost po celé ČR.

Již příští víkend od 8. do 10. června 2018 (pátek - neděle) pro Vás otevřou dveře majitelé pasivních a nízkoenergetických domů po celé ČR. Aktuálně jich je téměř 50! Cílem akce je sdílet zkušenosti majitelů domů se zájemci o výstavbu či rekonstrukci a profesionály z oboru a šířit tak povědomí o výhodách a nástrahách pasivního bydlení.

 

Akce je zcela zdarma a stačí si jen najít dům, který se vám líbí, a domluvit si s jeho majiteli návštěvu. Pamatujte pouze na to, že jdete na návštěvu! Majitelé i stavitelé se do Dnů pasivních domů zapojují dobrovolně a bez nároku na honorář!

Před domluvou návštěvy si, prosím, zde přečtěte doporučení pro návštěvníky.  Naší snahou je zachovat si přízeň majitelů domů i pro další ročníky a návštěvníky.

 

Doprovodný program

V rámci 15. ročníku akce jsme připravili s podporou členské základny doprovodný program. Ve vybraných domech budou probíhat přednášky, workshopy či zábavný program pro děti. Více informací naleznete níže.

PÁTEK 8.6.

JRD s.r.o. Ecocity Malešice II – PROGRAM PRO DĚTI
HAIDY a.s. Showroom Haidy – poradenství a praktická ukázka ovládání chytré domácnosti v simulovaném bytě. Adresa: U Hellady 697/4, 14000 Praha 4. Otevřeno od 8-18 hodin
ATREA s.r.o. | DOMY ATREA Atrea – prohlídka vzorového pasivního domu a vzdělávacího střediska - první energeticky nulová budova v České republice.
CB Building s.r.o. CB Building – Vodňany – PROGRAM PRO DĚTI

SOBOTA 9.6.

NATURE SYSTEMS - Ing. arch. Jan Márton Jan Marton – Pasivní RD z přírodních materiálů Jablonec nad Nisou – 15:00 PŘEDNÁŠKA na téma Přírodní materiály v pasivních domech
Ing. Michal Kovařík - zdravastavba.cz Rekonstrukce RD Vokovice, Praha 6 – PROGRAM PRO DĚTI
Ing. arch. Lubomír Korčák Praha Dolní Počernice – poradenské centrum a od 14:00 WORKSHOP na téma Praktická ukázka ručního zdění, lepení polystyrenu, popis řízeného větrání atd.
PORSENNA o.p.s. Pasivní dřevěný dům Sázava – PROGRAM PRO DĚTI
HAIDY a.s. Showroom Haidy – poradenství a praktická ukázka ovládání chytré domácnosti v simulovaném bytě. Adresa: U Hellady 697/4, 14000 Praha 4. Otevřeno od 13-17 hodin (případně po domluvě)
CB Building s.r.o. CB Building – Vodňany – PROGRAM PRO DĚTI
ARCHCON atelier, s.r.o. Dům s vodním světem – prohlídka pasivní dřevostavby včetně poradenství

NEDĚLE 10.6.

Ing. arch. Lubomír Korčák Předenice 2 – poradenské centrum a od 15:00 WORKSHOP na téma Praktická ukázka ručního zdění, lepení polystyrenu, popis řízeného větrání atd.
PORSENNA o.p.s. Pasivní dřevěný dům Sázava – PROGRAM PRO DĚTI
HAIDY a.s. Showroom Haidy – poradenství a praktická ukázka ovládání chytré domácnosti v simulovaném bytě. Adresa: U Hellady 697/4, 14000 Praha 4. - pouze po předchozí domluvě prostřednictvím emailu info@haidy.cz
CB Building s.r.o. CB Building – Vodňany – PROGRAM PRO DĚTI

SOUTĚŽ

Tradičně vyhlašujeme s touto akcí soutěž, ve které můžete letos vyhrát Dron Drone´n base 2.0, chytré hodinky Garmin Forerunner 35 Optic, nebo bezdrátový reproduktor Riva S - stačí navštívit některý z přihlášených domů do akce Dny pasivních domů 2018, vyfotit se s ním a zaslat jednu Vámi vybranou fotografii na email marketing@pasivnidomy.cz či do zprávy našeho facebookového profilu do neděle 10.6.2018 23:59 hodin.

Následně bude fotografie zveřejněna na facebookovém profilu PasivniDomy.cz, kde proběhne hlasování fanoušků o nejhezčí z nich. Oceníme celkem tři vítěze podle největšího počtu získaných „palců“.

Konání akce je podpořeno Ministerstvem životního prostředí v rámci Programu na podporu projektů NNO pro rok 2018.