Příručka Jak postavit nebo renovovat dům

Jak postavit nebo renovovat dům ... a udělat to napoprvé nejlepším možným způsobem - AKTUALIZOVÁNO DLE LEGISLATIVY

 

 

Od roku 2020 bude nezbytné stavět budovy, které musí plnit požadavky energetické náročnosti jako „budovy s téměř nulovou spotřebou, v souladu se zákonem o hospodaření energií“

O této povinnosti koluje mnoho předsudků a dílčích informací a jedním z účelů této příručky, je představit stavbu rodinného domu jako komplexní činnost, která v důsledku vždy vyhoví i tomuto legislativnímu požadavku.

Pro ty z vás, kteří se chystají postavit či renovovat dům jsme připravili tuto příručku volně ke stažení.


Metodická příručka pro vyhodnocování úspor energie

Metodická příručka pro vyhodnocování úspor energie v projektech realizovaných městy a obcemi

 

 

 

V rámci této příručky je představen komplexní postup přípravy, realizace a vyhodnocování projektů, které mají dopad na spotřebu energie a vody s důrazem na samotný proces vyhodnocování spotřeby energie vody, potažmo dosažené úspory.

Tato metodická příručka pro vyhodnocování úspor energie vychází ze zkušeností s prováděním energetického managementu a z potřeby rozšířit a sjednotit postupy, kterými se řídí vyhodnocování úspor pro vlastní potřebu investora, tak pro vyhodnocování dotačních titulů či pro potřeby státní správy. 

Ke stažení zde.


Příručka pro energetické manažery

Energetický management pro veřejnou správu

 

 

 

 

 

Na webových stránkách programu efekt je k dispozici nová příručka pro energetické manažery nejen ve veřejné správě, ke stažení zde.

Publikace vznikla na základě poptávky po komplexním přehledu činností a návodů pro praktický výkon energetických manažerů. Pevně věříme, že se nám podařilo ji připravit tak, aby posloužila všem, kteří činnosti energetického manažera již vykonávají, tak těm, kteří se v oboru začínají.